Blog

Araç Takip Cihazı Nereye Takılır?


Araç Takip Cihazı Nereye Takılır?

Araç Takip Cihazı Nedir?

Araç takip cihazları genellikle şirket araçlarında yada şahsi araçlarda kullanılır. Araç takip cihazları en gizli yerlere araç içinde görünmeyecek yerlere takılır. Takip cihazları araçların hırsızlık olaylarına karşı koruma için yapılmıştır. Onun dışında örnek olarak araç kiralama sektöründe de araç takip sistemleri kullanılır.

Araç Takip Cihazı Ne Amaçla Kullanılır?

Araç takip cihazları sadece takip amaçlı kullanılmaz. Bunların dışında araçların uzaktan arıza ve hız kontrolü takibi de yapılmaktadır. Cihaza herhangi müdahale yada çıkarıldığında sistem yöneticisine sms yada e-mail yoluyla iletilerek bilgilendirme yapılır. Aracın elektriğinin kesilmesi yada akünün sökülmesi durumunda bile araç takip cihazı 24 saat daha  çalışmaya devam eder. Şimdi ise asıl soruya gelelim. 

teknik servis programı

 

Araç Takip Cihazı Nereye Takılır?

Genel olarak araç takip cihazı torpidonun iç kısmı, ön konsol, teyp arkası, sigorta kutusu üstü veya sürücü koltuğu altına takılabilir. Araç takip cihazları genelde arabanın beynine yani OBD soketine takılır. Genelde kullanıcıların en çok aramış olduğu soru araç takip cihazı nasıl devre dışı bırakılır. Bu soruya cevabı yukarıda da vermiş olduğumuz gibi araç takip cihazları hırsızlık önlemek amacıyla yapıldığı için takip cihazının takıldığı yerler genelde gizli yerlerdir. Arabadan arabaya değişkenlik göstermektedir. 


 

Araç Takip Cihazı Nasıl Çalışır?

Araç Takip Cihazı Nasıl Çalışır?

Araç takip cihazları ayrı olarak satılır. Bunun dışında cihazın sinyal alabilmesi için ise simkarta ihtiyacı vardır. Takip cihazları hazır olarak gelir ve simkart içerisine takıldığında hazırlanmış olur. Cihaz sisteme bağlı olup herhangi bir olumsuzluk durumunda simkart aracılığıyla sinyal göndermektedir.


Araba Kiralama Nasıl Yapılır? yazımızı okudunuz mu?


Otoringo Araçlarında Takip Cihazı Kullanılıyor Mu? 

Her araç kiralama firması gibi Otoringo’da araçlarını güven altına almak için araç takip sistemi kullanmaktadır. Otoringo’da araçlar sıfır olarak alınır ve araç takip cihazları takıldıktan sonra kiralamaya hazır vaziyete gelir.

https://www.gozcuaractakip.com adresinden araç takip hizmeti alabilirsiniz.